Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо продовження договорів оренди на аукціоні та реалізації переважного права

Щодо продовження договорів оренди на аукціоні та реалізації переважного права

1. Питання:
Чи втрачає орендар право оренди якщо внаслідок продовження договору оренди на аукціоні орендар відмовився сплачувати ту саму суму, яку запропонували переможці, які, однак, в подальшому також відмовились від укладення договору?

Відповідь. Ні, не втрачає. Такий орендар зберігає право оренди, оскільки орендодавець в такій ситуації зобов’язаний оголосити повторний аукціон у порядку, передбаченому відповідно до абзацу 6 пункту 149 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 р. № 483.В такому аукціоні орендар, якщо він зареєструвався до участі на аукціоні і погодився сплачувати стартову ціну, зберігає своє переважне право.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 15.03.2021 № 10-24-5682

Лист Фонду від 04.10.2021 № 10-46-23224

Витяг з протоколу засідання комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна, у тому числі електронних аукціонів (далі – Комісія) 28 серпня 2021 р.

2. Питання:
Який механізм реалізації переважного права чинного орендаря на продовження договору оренди державного та комунального майна?

Відповідь. Відповідно до пункту 149 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №483 чинний орендар має переважне право на продовження договору оренди в ході аукціону на продовження договору оренди за умови, що він бере участь в такому аукціоні та зробив закриту цінову пропозицію, яка є не меншою, ніж розмір стартової орендної плати.

Для реалізації переважного права чинний орендар надає згоду сплачувати орендну плату, що є рівною ціновій пропозиції учасника, який подав найвищу цінову пропозицію за лот, після чого чинний орендар набуває статусу переможця аукціону на продовження договору оренди.

У разі відмови чинного орендаря сплачувати таку орендну плату він може надати попередню згоду сплачувати орендну плату, що є рівною ціновій пропозицій учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією. Якщо чинний орендар погодився з наступною за величиною ціновою пропозицією, то він переходить до статусу очікування результату кваліфікації особи, яка подала найвищу цінову пропозицію.

Згода надається в ході спеціального етапу аукціону шляхом натискання відповідної кнопки в електронній торговій системі.

Про роботу кнопки “переважного права” детальніше дивіться: https://info.prozorro.sale/handbook/perevazhne_pravo

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Друга спроба продовжити на аукціоні договір оренди авіакас Турецьких авіаліній площею 10,3 м² в аеропорту «Бориспіль» закінчилась без ажіотажу внаслідок запроваджених Фондом держмайна додаткових умов оренди: переможцем аукціону визнано Турецькі авіалінії
Наступний запис
Оголошено аукціон з продовження оренди приміщення їдальні в Одеському національному політехнічному університеті
Меню