Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо продовження договорів оренди на аукціоні та реалізації переважного права

Щодо продовження договорів оренди на аукціоні та реалізації переважного права

1. Питання:
Чи втрачає орендар право оренди якщо внаслідок продовження договору оренди на аукціоні орендар відмовився сплачувати ту саму суму, яку запропонували переможці, які, однак, в подальшому також відмовились від укладення договору?

Відповідь. Ні, не втрачає. Такий орендар зберігає право оренди, оскільки орендодавець в такій ситуації зобов’язаний оголосити повторний аукціон у порядку, передбаченому відповідно до абзацу 6 пункту 149 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 р. № 483.В такому аукціоні орендар, якщо він зареєструвався до участі на аукціоні і погодився сплачувати стартову ціну, зберігає своє переважне право.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 15.03.2021 № 10-24-5682

 

2. Питання:
Який механізм реалізації переважного права чинного орендаря на продовження договору оренди державного та комунального майна до появи технічної можливості – натискання кнопки в електронній торговій системі (абзац п’ятий підпункту 6 пункту 3 постанови КМУ від 03.06.2020 №483)?

Відповідь. У разі готовності чинного орендаря використати своє переважне право на продовження договору оренди орендодавцям, електронному майданчику та чинному орендарю слід дотримуватися наступного алгоритму дій.

  1. Чинний орендар подає письмову заяву за формою, що затвердженою наказом Фонду державного майна України від 20.08.2020 № 1411 оператору електронного майданчика, через якого він подав цінову пропозицію.
  2. Чинний орендар звертається до оператора електронного майданчика, через якого він подав цінову пропозицію, з вимогою сформувати протокол аукціону.
  3. Електронний майданчик, через якого чинний орендар подав цінову пропозицію, формує протокол аукціону та повідомляє чинного орендаря про необхідність підписання такого протоколу.
  4. Чинний орендар підписує вищезазначений протокол та повертає його оператору электронного майданчика.
  5. Оператор електронного майданчика, через якого переможець електронного аукціону (тобто, чинний орендар) набув право на участь в електронному аукціоні, підписує протокол про результати електронного аукціону та надсилає його орендодавцю.
  6. Орендодавець затверджує та оприлюднює протокол аукціону через особистий кабінет в електронній торговій системі та натискає електронну кнопку “Протокол затверджено”, де чинний орендар визнається переможцем аукціону та укладає додаткову угоду про продовження договору оренди майна.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 03.03.2021 №10-16-4613

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Друга спроба продовжити на аукціоні договір оренди авіакас Турецьких авіаліній площею 10,3 м² в аеропорту «Бориспіль» закінчилась без ажіотажу внаслідок запроваджених Фондом держмайна додаткових умов оренди: переможцем аукціону визнано Турецькі авіалінії
Наступний запис
Оголошено аукціон з продовження оренди приміщення їдальні в Одеському національному політехнічному університеті
Меню