Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу

Щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу

Питання.

Прошу роз’яснити: чи підлягають поверненню переможцям електронних аукціонів (потенційним орендарям) сплачені суми авансового внеску та забезпечувального депозиту договори оренди з якими не було підписано?

Лист  РВ ФДМУ по місту Києву від 18.06.2021 № 30-08/4840

Відповідь:

Відповідно до пункту 102 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483  до укладення договору оренди або в день його підписання переможець електронного аукціону зобов’язаний сплатити на рахунок, зазначений орендодавцем,  авансовий внесок у розмірах та порядку, що передбачені проектом договору оренди майна, опублікованим в оголошенні про передачу майна в оренду.

Крім того, така вимога деталізована Примірним договором оренди нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності (далі – Примірний договір), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року № 820.

Пунктом 4.5 Примірного договору визначено, що з метою виконання зобов’язань Орендаря за договором, а також за договором про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю до або в день підписання договору Орендар сплачує на рахунок Орендодавця забезпечувальний депозит в розмірі, визначеному у пункті 11 Умов.

Таким чином, враховуючи те, що договір оренди так і не було укладено сплачені суми авансу та депозиту підлягають поверненню потенційному орендарю у встановленому законодавством порядку.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 30.08.2021 № 10-16-19954

Питання: Чи повинен орендар сплачувати забезпечувальний депозит та авансовий платіж, враховуючи норми постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641», якою забороняється, зокрема, на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти?

Запит Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Відповідь: Відповідно до вимог чинного законодавства з питань оренди, вимога щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу є обов’язковою для всіх, в разі неможливості сплати авансового платежу та забезпечувального депозиту до або в день підписання договору оренди, необхідно передбачити надання до орендодавців гарантійний лист щодо сплати забезпечувального депозиту до кінця дня, в який укладено договір оренди.

Згідно з підпунктом 21 пункту 1 Закону України «Про публічні закупівлі», послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Тобто, послуги – це предмет закупівлі.

Згідно із частиною п’ятої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема, придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.

Таким чином, норми постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641» в частині заборони на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти не поширюються на заборону сплачувати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів авансового платежу за договорами оренди державного та комунального майна.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 02.03.2021 № 10-16-4498.

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Склад площею понад 8000 м² в морському порту Рені вакантний для оренди
Наступний запис
Оренда в Одесі: оголошено аукціон з продовження оренди великого відкритого майданчика
Меню