Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу

Щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу

Питання: Чи повинен орендар сплачувати забезпечувальний депозит та авансовий платіж, враховуючи норми постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641», якою забороняється, зокрема, на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти?

Запит Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Відповідь: Відповідно до вимог чинного законодавства з питань оренди, вимога щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу є обов’язковою для всіх, в разі неможливості сплати авансового платежу та забезпечувального депозиту до або в день підписання договору оренди, необхідно передбачити надання до орендодавців гарантійний лист щодо сплати забезпечувального депозиту до кінця дня, в який укладено договір оренди.

Згідно з підпунктом 21 пункту 1 Закону України «Про публічні закупівлі», послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Тобто, послуги – це предмет закупівлі.

Згідно із частиною п’ятої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема, придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.

Таким чином, норми постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 № 1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641» в частині заборони на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти не поширюються на заборону сплачувати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів авансового платежу за договорами оренди державного та комунального майна.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 02.03.2021 № 10-16-4498.

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Склад площею понад 8000 м² в морському порту Рені вакантний для оренди
Наступний запис
Оренда в Одесі: оголошено аукціон з продовження оренди великого відкритого майданчика
Меню