Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо права на передачу в оренду державного і комунального майна без аукціону

Щодо права на передачу в оренду державного і комунального майна без аукціону

Питання 1: Чи належить лікувальний заклад, який надає первинну медичну допомогу (комунальне некомерційне підприємство «районний центр первинної медико-санітарної допомоги») до переліку підприємств, установ, організацій, яким надано право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону?

Запит комунального некомерційного підприємства «Дубровицька центральна районна лікарня»

Відповідь: Право на передачу в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону мають, зокрема, установи і організації, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів. Зазначене право не розповсюджується на комунальні заклади охорони здоров’я, які створені у формі підприємств.

Поряд з цим інформуємо, що у Верховній Раді України зареєстрований законопроект за
№ 3451 від 08.05.2020, яким передбачається доповнити частину другу статті 15 Закону новою частиною, відповідно до якої заклади охорони здоров’я державної та комунальної власності будь-якої організаційно-правової форми матимуть змогу отримувати майно без проведення аукціону.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 04.06.2020 № 10-16-10845

Питання 2: Орендарем нерухомого майна є заклад освіти приватної форми власності. Договір укладений відповідно до старого Закону про оренду і продовжувався більше ніж один раз. Чи може такий орендар продовжити договір без аукціону?

Запит Оболонської РДА в м. Києві

Відповідь: Договори оренди із закладами освіти приватної форми власності, укладені відповідно до старого Закону про оренду (у тому числі і без проведення конкурсу), не належать до тих, які були укладені без проведення аукціону відповідно до вимог абзацу 3 частини 2 статті 15 Закону, і, відповідно, не можуть бути продовжені без проведення аукціону.

Для прикладу, до таких наразі належать орендарі – заклади освіти, які відповідно до нового Закону про оренду мають право на продовження договору оренди без аукціону при умові, що вони орендували майно без аукціону відповідно до статті 15 нового Закону про оренду.

Однак, якщо договір оренди був укладений відповідно до старого Закону про оренду, і він продовжується не вперше (а вже вдруге або втретє), то такий орендар не відповідає вимогам частин 3 та 4 статті 18 нового Закону про оренду, і відповідно, договір з таким орендарем підлягає продовженню на аукціоні.

Детальна відповідь: лист від 20.08.2020 № 10-16-16695.

3. Питання: Чи має право на отримання в оренду майна без проведення аукціону Управління поліції охорони у Львівській області якщо його діяльність фінансується за рахунок коштів від надання послуг з охорони, які здійснюються на договірних засадах, інших джерел не заборонених законодавством, а не за рахунок бюджету.

Запит Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 19.11.2021 № 2302-вих-109161

Відповідь:

Право на отримання в оренду комунального майна без проведення аукціону Управління поліції охорони у Львівський області буде мати у разі, якщо його діяльність, крім фінансування за рахунок коштів від надання послуг з охорони та інших джерел, не заборонених законодавством, також буде фінансуватись і за рахунок бюджету.

Детальна відповідь: лист Фонду від 02.12.2021 № 10-16-28774

Питання 4:

Чи можна відповідно до абзацу другого частини першої статті 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» надавати комунальним підприємствам в оренду комунальне майно територіальної громади без проведення аукціону?

Лист Вараської міської ради

Відповідь: Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 15 Закону про оренду право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону мають органи державної влади та органи місцевого самоврядування, інші установи і організації, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів.

Відповідно до додатка № 1 до Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», яка набрала чинності 17 червня 2020 року, зазначені потенційні орендарі, які звернулися із заявою про оренду об’єкта з Переліку другого типу, надають інформацію про реєстрацію згідно з вимогами законодавства та її внесення органами державної податкової служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ (крім державних та комунальних підприємств у сфері культури і мистецтв).

До Реєстру неприбуткових установ і організацій включаються неприбуткові організації – юридичні особи, які не є платниками податку на прибуток підприємств.

Бюджетні установи є неприбутковими. Неприбутковим організаціям присвоюється ознака неприбутковості за  відповідною структурою, так, зокрема (0031) – для бюджетних установ.

Зазначене право не розповсюджується на комунальні підприємства.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 10.06.2022 № 10-16-6843.

 

 

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Щодо оцінки об’єкта оренди, затвердження актів оцінки майна (висновків про вартість) та рецензування звіту про оцінку майна
Наступний запис
Щодо здійснення поліпшень орендованого майна
Меню