Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо можливості оренди окремих об’єктів державної власності

Щодо можливості оренди окремих об’єктів державної власності

Питання.
Прошу роз’яснити: чи є асфальтне (асфальтобетонне, бетонне) покриття об’єктом оренди у розумінні частини першої статті 3 Закону України від 03.10.2019 № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна»?

Лист Державної митної служби України від 27.11.2020 № 08-21/21-01/6/15983

Відповідь: Частиною першою статті 3 Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон про оренду) введеного в дію з 01 лютого 2020 року передбачено, що об’єктами оренди, зокрема, є:

нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення, а також їх окремі частини);

інше окреме індивідуально визначене майно.

З врахуванням норм статтей 760, 181, 182, 185 Цивільного кодексу України, а також вимог статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» можна зробити висновок, що асфальтне покриття (асфальтований майданчик) за своїми індивідуальними ознаками, з одного боку, може бути предметом договору найму (оренди), з іншого – є нерухомим майном (інженерною спорудою).

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 24.12.2020 № 10-16-26490

Питання.

Прошу роз’яснити: чи є водний об’єкт – форельне господарство об’єктом оренди у розумінні частини першої статті 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» ?

Лист  ДП «Вигодське лісове господарство» від 02.02.2021 № 28-04/08

Відповідь:  

Частиною першою статті 3 Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон про оренду) введеного в дію з 01 лютого 2020 року передбачено, що об’єктами оренди, зокрема, є:

нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення, а також їх окремі частини);

інше окреме індивідуально визначене майно.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України «Про аквакультуру» від 18 вересня 2012 року № 5293-VI (далі – Закон про аквакультуру) рибогосподарський водний об’єкт для цілей аквакультури надається в користування на умовах оренди юридичній чи фізичній особі відповідно до Водного кодексу України.

Таким чином, в розумінні Закону про оренду рибогосподарський водний об’єкт не є об’єктом оренди, а здається в оренду відповідно до Закону про аквакультуру.

 Детальна відповідь: лист ФДМУ від 16.03.2021 № 10-16-5797

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Щодо передачі комунального майна в оперативне управління державній установі
Наступний запис
Щодо визначення строку договору оренди при продовженні чинних договорів оренди
Меню