Головна » Рішення Комісії » Витяг з протоколу засідання комісії від 23.11.2020

Витяг з протоколу засідання комісії від 23.11.2020

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ

засідання комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна, у тому числі електронних аукціонів (далі – Комісія)

  

м. Київ                                                                                                        23 листопада 2020 р.                                                                                                             

Враховуючи наявність кворуму (6 чоловік), засідання Комісії відкрито для забезпечення можливості розгляду, обговорення та голосування по питаннях відповідно до порядку денного.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Обрання заступника голови Комісії тасекретаря Комісії.
 2. Розгляд скарг:
 3. 1. ТОВ «Бюджетна аптека»
 4. 2. ФОП Ульрих Альберт Андрійович
 5. 3. ТОВ зовнішньоторгівельна фірма «Арніка»

По питанню № 2:

2.1. Щодо розгляду скарги ТОВ «Бюджетна аптека»

До Комісії надійшла скарга  ТОВ «Бюджетна аптека» (далі – Скаржник 1).

Скаржник 1 вимагає надати правову оцінку діям Комунального некомерційного підприємства «Курахівська міська лікарня» (далі – Організатор 1), вжити необхідних заходів щодо відновлення порушених прав та інтересів Скаржника 1, а також притягнення до передбаченої законодавством відповідальності винних осіб; про результати розгляду скарги поінформувати на електронну адресу Скаржника 1.

Зміст скарги: за результатами проведеного аукціону Скаржника 1 визначено переможцем, як учасника, яким в ході аукціону було надано найвищу цінову пропозицію за лот (оренда частини нежитлового вбудованого приміщення з правом на продовження чинного договору оренди по вул. Мечникова, 14, у м. Курахове, Донецька обл.).

22.10.2020 Скаржником 1 підписано сформований в ЦБД Протокол електронного аукціону, який разом з супровідним листом та документами, що підтверджують відповідність Скаржника 1 вимогам Організатора 1, надано Оператору ЕТС, через електронний майданчик якого ним було подано цінову пропозицію. Оператор також підписав зазначений протокол разом з іншими документами Скаржника 1 та надав його Організатору 1 для підписання та завантаження копії Протоколу в ЕТС.

28.10.2020 Організатор 1 завантажив в ЕТС інший протокол електронного аукціону, підписаний іншими особами, ніж Скаржник 1.

До зазначеного протоколу Організатором 1 додано заяву чинного орендаря від 22.10.2020 щодо використання переважного права чинним орендарем під час проведення аукціону на продовження договору оренди.

Скаржник 1 вважає дії Організатора 1 порушенням вимог в частині порядку визначення переможця електронного аукціону, а також порушення порядку реалізації чинним орендарем переважного права на продовження договору оренди.

За результатами розгляду скарги Комісією встановлено наступне.

Чинний орендар скористався переважним правом на продовження договору оренди згідно вимог Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483.

Відповідно до пункту 149 зазначеного Порядку чинний орендар має переважне право на продовження договору оренди в ході аукціону на продовження договору оренди за умови, що він бере участь в такому аукціоні та зробив закриту цінову пропозицію, яка є не меншою, ніж розмір стартової орендної плати.

За інформацією ДП «Прозорро.Продажі» на даний час відсутня технічна можливість надання попередньої згоди шляхом натискання відповідної електронної кнопки в електронній торговій системі.

ВИРІШИЛИ:

 1. Встановити відсутність порушень порядку організації, проведення аукціону.
 2. Рекомендувати адміністратору електронної торгової системи вжити заходів щодо удосконалення процесу проведення аукціонів, зокрема в частині технічного забезпечення ЕТС щодо реалізації переважного права чинного орендаря.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за»  – 6 голосів

«проти» – немає

«утримались»  – немає

2.2. Щодо розгляду скарги ФОП Ульриха А. А.

До Комісії надійшла скарга ФОП Ульриха Альберта Андрійовича (далі – Скаржник 2).

Скаржник 2 вимагає зобов’язати Комунальне некомерційне підприємство «Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради» (далі Організатор 2)  скасувати рішення про дискваліфікацію учасника та укласти договір оренди щодо об’єкту торгів (оренда частини нежитлового приміщення на 1-му поверсі будівлі, площею 10 кв.м., за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Боярка,                     вул. Соборності, 51).

Зміст скарги: відповідно до інформації в ЕТС Організатором 2 був проведений аукціон 09.10.2020. Відповідно до протоколу розкриття участі в даному аукціоні взяв один учасник  – Скаржник 2, якого було визначено переможцем аукціону з ціновою пропозицією 5 000 грн.

Як наголошено у скарзі документи учасником були подані в повному обсязі та повністю відповідають умовам документації.

Однак, за результатами розгляду Організатор 2 дискваліфікував даного учасника.

При цьому рішення про дискваліфікацію та його підстави не були опубліковані організатором в  ЕТС.

За результатами розгляду скарги Комісією встановлено наступне.

Організатором 2  прийнято рішення відмовити у затвердженні протоколу аукціону та про відмову від укладення договору оренди учаснику торгів – Скаржника 2  з порушенням вимог частини дев’ятої статті 13 Закону, якою встановлено, що рішення орендодавця про відмову у затвердженні протоколу аукціону або про відмову від укладення договору оренди має містити вичерпний перелік підстав для його прийняття і приймається після закінчення електронного аукціону на підставі перевірки орендодавцем заяви на участь переможця аукціону і доданих до неї документів та інформації.

Організатором 2  не завантажено рішення про відмову у затвердженні протоколу про результати електронного аукціону або про відмову від укладення договору оренди в ЕТС, що в свою чергу суперечить вимогам Закону та Порядку.

ВИРІШИЛИ:

 1. Встановити наявність порушень порядку організації, проведення аукціону Організатором 2.
 2. Організатору 2 вжити заходів для усунення порушень.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» – 6 голосів

«проти» – немає

«утримались»  – немає

 1. 3. Щодо розгляду скарги ТОВ зовнішньоторгівельна фірма «Арніка»

До Комісії надійшла скарга ТОВ зовнішньоторгівельна фірма «Арніка» (далі – Скаржник 3).

Скаржник 3 вимагає скасувати результати електронного аукціону оренди частини нежитлового вбудованого приміщення з правом на продовження чинного договору оренди по вул. Мечникова, 14, у м. Курахове, Донецька обл.; прийняти рішення про відміну даного аукціону; усунути допущені при публікації істотних умов електронного аукціону порушення законодавства.

Суб’єкт щодо якого подається скарга – Комунальне некомерційне підприємство «Курахівська міська лікарня» (далі – Організатор 3).

Зміст скарги: проект додаткової угоди оренди майна комунальної власності не відповідає положенням Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 № 820 «Про затвердження примірних договорів оренди державного майна».

За результатами розгляду скарги Комісією встановлено наступне.

Даний аукціон проведений 19.10.2020.

В даному випадку проект додаткової угоди оренди майна комунальної власності не відповідає примірному договору оренди.

В поданих Скаржником 3 матеріалах до скарги та на сайті  Курахівської міської ради відсутня інформація щодо наявності або відсутності примірного договору оренди комунального майна, затвердженого Курахівською міською радою.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону договір оренди формується на підставі примірного договору оренди, що затверджується, зокрема, представницькими органами місцевого самоврядування – щодо майна комунальної власності.

Якщо представницький орган місцевого самоврядування не затвердив примірний договір оренди комунального майна, застосовується примірний договір оренди державного майна.

Згідно із протоколом електронного аукціону, завантаженого Організатором 3 в ЕТС, переможцем аукціону є чинний орендар (Скаржник 3), що скористався переважним правом на продовження договору оренди та з яким 16.11.2020 укладено додаткову угоду № 7 щодо продовження договору оренди.

ВИРІШИЛИ:

 1. Перенести розгляд скарги на наступне засідання Комісії.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за»  – 6 голосів

«проти» – немає

«утримались»  – немає

Витяг з протоколу засідання комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна, у тому числі електронних аукціонів від 23.11.2020

Рішення Комісії
Попередній запис
Ціна оренди приміщення аптеки в Національному інституті раку в Києві в результаті аукціону на продовження договору оренди зросла у понад 4 рази
Наступний запис
Фонд держмайна підготував спеціальне інвестиційне меню з найближчими аукціонами оренди в міжнародному аеропорту «Бориспіль»
Меню