Головна » Історії успіху » Історія успіху з сонячної Одеси: як приміщення забиті склотарою перетворились на затишне кафе біля узбережжя 

Історія успіху з сонячної Одеси: як приміщення забиті склотарою перетворились на затишне кафе біля узбережжя 

Одеса – курортна перлина України, куди звідусіль з’їжджаються туристи до моря за незабутніми враженнями та відпочинком. Це місто, де сформувався унікальний колорит, з неповторним одеським гумором та, звісно ж, місцевою кухнею. 

І як можна здогадатися із заголовку, сьогоднішня історія успіху буде саме про кухню. 

Наш герой історії успіху – Лято Ігор Станіславович – одесит і за сумісництвом власник кафе з назвою «Де-Волан» розповів про його досвід оренди державного майна у веденні та розвитку бізнесу. 

Детальніше – в інтерв’ю:

 • Ігорю Станіславовичу, розкажіть, будь ласка, про Ваш бізнес – чим саме Ви займаєтесь? 
 • Я працюю у сфері громадського харчування і торгівлі. Наразі в нас працює кафе-кулінарія та продуктовий магазин в орендованому у держави приміщенні. 
 • Розкажіть, як ви дізнались про можливість оренди саме цього приміщення і як давно ви його орендуєте? 
 • Власне кажучи, я в цій будівлі, в цьому дворі – Ланжеронівський узвіз 2 – і народився, і виріс, і відповідно знаю цей весь район. Раніше в цій будівлі був порт-клуб, кінотеатр, різного роду спортивні гуртки… З часом ці всі активності зникли й, оскільки приміщення тоді належало Одеському порту, в 2011 році я його й орендував, а в 2015-16 році (орієнтовно) об’єкт був переданий Фонду держмайна.

(Вхід до кафе «Де-Волан»)

 • А в якому стані перебували приміщення на момент укладення першого договору про оренду.
 • Це були підвальні приміщення, які довелося повністю ремонтувати і перероблювати. В цілому, приміщення були в занедбаному стані. На той час це був підвал для склотари. Довелося зробити капітальний ремонт. 
 • Скажіть, яку суму ви вже інвестували в об’єкт?
  • Ну, так одразу не можу сказати, потрібно підіймати документацію, бо це було давно. Але в цілому, це обійшлось в доволі вагому цифру, оскільки ціни постійно ростуть, а заклад необхідно тримати завжди в хорошому стані. 
 • Скільки людей налічує штат співробітників? 
  • В магазині в кафе працює 10 осіб. 
 • Оскільки Ви працюєте в сфері громадського харчування, розкажіть, як на Ваш бізнес повпливав карантин? 
 • Звісно, карантин вніс свої корективи в роботу кафе. Якийсь час (в період двох найсуворіших локдаунів) заклад не працював, тому я звернувся з листом до Фонду і тримав пільги – у зв’язку з карантином не платив орендну плату. Потім був наступний локдаун, і ситуація повторилась – я написав лист в ФДМУ і очікую відповіді. Сподіваюсь, що цього разу також орендна плата також буде знята, бо можливості вести бізнес об’єктивно не було. 

(Атмосфера кафе «Де-Волан»)

 • При можливості придбання цього приміщення – Ви б взяли участь в приватизаційному аукціоні? 
  • Наразі, щоб приватизувати це приміщення – необхідно виконати ряд умов, поставлених Фондом держмайна. Я би хотів, звісно, придбати його, але ще не знаю чи мені це вдасться. Тому поки я лише роблю невеликий ремонт, тим самим поліпшуючи умови бізнесу. 
 • Поділіться, будь ласка, враженнями від нової системи прозорої оренди та від співпраці з Фондом в цілому. 
 • В цілому, співпраця з Фондом держмайна мене влаштовує, проте є одне «але». Раніше, коли я продовжував договір на термін в три роки – все було просто: я йшов в Фонд, там перевірялись документи, перевірявся стан приміщення чи все на місці і чи все добре, а потім ми підписували продовження. Востаннє, щоб продовжити договір, мені було необхідно підписати договір, який прислали. Проте я мав брати участь в аукціоні, де я і переміг. Після чого я підписав уже на п’ять років. Але тут і з’явилось це «але» – умови договору стали значно жорсткішими.  Що ж стосується аукціону, то особливих складнощів в мене не було, попри те, що участь я брав вперше. Коли виникли питання – зателефонував на Прозорро і мені менеджери підказали всі моменти, які мене цікавили. В цілому, дуже дякую Фонду державного майна за сприяння розвитку мого бізнесу та можливість вигідної оренди в рідній Одесі!

Команда Фонду державного майна України вдячна Ігорю Станіславовичу за розмову та бажає подальших успіхів у веденні бізнесу в сонячній Одесі. 

Також ми запрошуємо усіх охочих брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!

Фонд держмайна підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут

А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.

Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA.

Історії успіху
Попередній запис
Витяг з протоколу засідання комісії від 18.06.21
Наступний запис
Оголошено аукціон з оренди нежитлових приміщень в Ужгородському національному університеті
Меню