Відповідно до частини першої статті 793 Цивільного кодексу України договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі.
Частиною другою зазначеної статті встановлено, що договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню, крім договору, предметом якого є майно державної або комунальної власності, який підлягає нотаріальному посвідченню у разі, якщо він укладений за результатами електронного аукціону строком більше ніж на п’ять років.
Отже, договір оренди, предметом якого є майно державної або комунальної власності, укладені на строк 5 і менше років, не підлягає нотаріальному посвідченню.
Із цитованої статті 793 Цивільного кодексу видається, що договір оренди, який укладений більше ніж на п’ять років без проведення аукціону не підлягає нотаріальному посвідченню. Однак частиною третьою статті 16 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню, якщо строк, на який укладається цей Договір, перевищує п’ять років незалежно від того чи договір оренди укладений за результатами аукціону чи без проведення аукціону.
При розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом, тобто мають застосовуватись норми спеціального закону, який має пріоритетність у застосуванні, а саме – Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Договори оренди державного та комунального майна незалежно від того чи укладені вони за результатами аукціону чи без нього на строк більше ніж п’ять років підлягають нотаріальному посвідченню.
Детальна відповідь: лист Фонду від 23.11.2020 № 10-16-23835.