Головна » Історії успіху » Як прозора оренда відкриває можливості для міжнародної торгівлі: успішна історія агробізнесу з Одещини

Як прозора оренда відкриває можливості для міжнародної торгівлі: успішна історія агробізнесу з Одещини

Україна входить в десятку країн з найбільшою часткою імпорту сировини з Молдови. Сукупна вартість імпортних товарів молдавського походження в Україні за попередній рік складає 69 млн доларів. Аграрна галузь міжнародної торгівлі традиційно залишається однією з найбільш перспективних галузей для Молдови, де зернові культури займають друге місце за обсягом постачання серед усіх товарів на експорт. Така важлива для економіки галузь промисловості для Молдови та України сприяє розвитку великих аграрних підприємств, логістичного та сировинно обробного бізнесу, особливо у прикордонних районах.

У сьогоднішній історії ми розповідаємо про агрокомпанію з міста Рені, що на Одещині. Місто знаходиться на лівому березі річки Дунай, поблизу румунського та молдавського кордонів. Таке місцезнаходження чудово сприяє міждержавній торгівлі, імпорту сировини та експорту товарів у країни східної Європи. Співпраця зі закордонними партнерами відкриває можливості для розвитку різних видів бізнесу. 

Гарним прикладом цього слугує історія Миколи Куліша, підприємця з міста Рені. Його компанія ТОВ “АГРО – РЕНІ” займається поставкою зерна з Молдови. Пан Микола вже має значний досвід оренди державного майна, що в свою чергу допомогло йому значно розширити свій бізнес. Про досвід участі в аукціонах та змінах в процедурі оренди розповідає в інтерв’ю Микола Куліш.

 Розкажіть, будь ласка, про свою компанію. Чим займаєтеся?

Наша компанія займається транзитним вантажем зернових. Переважно, перевалкою транзитного молдавського зерна.

Як ви дізналися про можливість орендувати об’єкт?

Ми вже мали досвід оренди держмайна. Об’єкти держмайна ми орендуємо із 2014 року. Свою роботу ми розпочали у 2013 році і на той момент був інший порядок участі в аукціонах. Тоді ми збирали документи, подавали їх до Фонду та реєструвалися. Процес укладання договорів оренди значно відрізнявся від сучасного, адже він значно простіший. 

Розкажіть про обраний об’єкт. Що саме вам сподобалось? Чи була конкуренція на аукціоні?

Під час аукціону інших учасників не було. Наразі ми подали документи на ще два об’єкти, які вже орендуємо. Написали листа, що хочемо продовжити договірні відносини, надіслали копії листів балансоутримувачу та  Фонду державного майна України.

Чи є у вас розроблений бізнес план щодо цього об’єкту? Чи плануєте ви інвестувати у об’єкт?

Так, у нас є бізнес-план, більше того, він зареєстрований. Є бізнес-план, є інвестиційний проект, який був зареєстрований у 2014 році в рамках закону про спеціальну економічну зону. Об’єкти, які ми зараз орендуємо, були включені до плану розвитку компанії, це і причал, і майданчик, які раніше не використовувалися місцевими торговими підприємствами. Наша компанія має 3-4 об’єкти, які знаходяться в оренді. У 2014 році нами був побудований бізнес-план, який ми використовуємо до цього дня. Також ми продовжуємо ремонтні роботи у цих об’єктах. Наш інвестиційний об’єкт включає  ремонт і цим поліпшує стан держмайна. а

Чи вплинув цей об’єкт на кількість робочих місць у вашій компанії? Чи плануєте ви створювати нові?

Так, безумовно. У 2014 році у нас працювало лише 12 осіб, на сьогоднішній день кількість персоналу у нашій компанії становить 90 працівників. Оренда об’єктів держмайна допомогла створити нові робочі місця. У нас зокрема з’явилася можливість розширити бізнес та залучити молдавських партнерів для здійснення імпорту зерна.

Що б ви порадили людям, які тільки збираються брати участь в онлайн-аукционах?

Сьогодні в Україні існує абсолютно відкрита та зрозуміла система оренди державного майна. Завдяки Фонду, є можливість отримати всю потрібну інформацію про об’єкти, що цікавлять. Весь процес відкритий, зрозумілий та прозорий.

Приклад Миколи Куліша гарно демонструє переваги, що надає оренда державного майна. Унікальне розташування, концепція чи можливість залучити міжнародних партнерів – оренда державного майна буде сприяти розвитку вашої справи та надасть можливість реалізувати потенціал вашого бізнесу повною мірою. Команда Фонду держмайна України вдячна пану Миколі за розмову та бажає подальших успіхів у його справі.

Запрошуємо всіх охочих брати участь у прозорій оренді, адже це чудова можливість інвестицій у власний бізнес!

Для Вас ми підготували доступну та зручну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах.

 А також запрошуємо Вас підписатися на спеціальну розсилку, для того щоб щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. 

Історії успіху
Попередній запис
Інформаційний бюлетень актуальних аукціонів з оренди об`єктів державної нерухомості (06 грудня 2021 року)
Наступний запис
Звіт за 49 тиждень 29.11.2021 – 05.12.2021
Меню