Головна » Історії успіху » Історія успіху з Рівного: як завдяки оренді занедбаний стадіон стане тренувальним майданчиком Академії футболу

Історія успіху з Рівного: як завдяки оренді занедбаний стадіон стане тренувальним майданчиком Академії футболу

Спорт – найкращий засіб для зміцнення здоров’я, виховання характеру та сили волі. Одним з найбільш популярних видів спорту є футбол – саме з нього розпочалась наша сьогоднішня історія, що дала новий імпульс для розвитку спортивної сфери міста Рівне. 

Здавалося б – до чого тут оренда державного майна? Сьогодні ми розповімо про те, як прозора оренда дала можливість реалізувати громадські активності та забезпечити молодим спортсменам гідні умови для тренувань та майбутніх перемог.

Футбол у Рівному завжди розвивався доволі повільно через нестачу потрібної інфраструктури. Єдиний стадіон «Авангард» будується вже довгий час, а діти-футболісти через відсутність тренувальних полів вимушені їздити тренуватися у інші міста України. Тим часом в місті існувала занедбана територія державного стадіону «Форт», площею 10 128 м².

Понад десять років стадіон був закинутим і не працював. Проте тепер тут громадська організація «Спортивний клуб «Омега Рівне», створена батьками дітей, які займаються футболом, планує побудувати два футбольні поля. А в реалізації їх планів і бажанні розвивати спортивну сферу міста допомогла прозора оренда державного майна, завдяки якій і з’явилась можливість отримати в користування державний стадіон через орендний аукціон. 

Тепер рівненський стадіон «Форт» найближчим часом стане новим місцем для спортивного виховання дітей та молоді і вже зовсім скоро прийматиме більше 50 всеукраїнських змагань на рік. А це додаткові надходження в бюджет, нові робочі місця та розвиток регіону.

Планами використання об’єкту та його реконструкції в нашому інтерв’ю поділився Олександр Петров – керівник та один із засновників ГО «Омега»:

Розкажіть про себе і про вашу організацію. Чим ви займаєтесь і як довго?

Мене звати Петров Олександр Петрович. Я – мешканець міста Рівне, тут народився і зростав. Тривалий час жив та працював за кордоном. Гроші, які заробив інвестував лише в Україні. Було побудовано  18 мотузкових парків та скеледром «Козак», який знаходиться в місті Рівне. Багато подорожуючи світом, я зрозумів, що місту потрібне недороге житло для туристів. І в 2016 році відкрив перший в місті Рівне Хостел. 

Я – батько 4 синів і двоє з них займаються у футболом. На нашому стадіоні «Авангард» проводять реконструкцію довгий час.  У Рівному не вистачає футбольних полів, тому діти їздять тренуватися у інші міста. Ми з батьками дітей, що тренуються, зібрались і вирішили – потрібно самостійно щось робити. 

Розкажіть, будь ласка, про враження щодо процедури аукціону.

Об’єкт, який ми зараз орендуємо – колишній стадіон. Він існував раніше і працював, але потім прийшов у занепад. Доля нас звела з директором Рівненського кулінарного коледжу, який будував цей об’єкт. Він дуже допоміг зі збором документів і ми написали заяву в Фонд держмайна з проханням передати стадіон в оренду строком на 5 років. Звернулись до начальниці Управління орендних відносин та оціночної діяльності регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях Жанни Жакун і пояснили, що хочемо. На щастя, знайшли відгук у керівництва області – ця ідея сподобалась нашому губернатору Віталію Ковалю, він також обіцяв містянам дати нове життя стадіону. Зібрані документи ми подали на Київ, в Міністерство освіти та науки, для того, щоб мати змогу орендувати майно стадіону. Весь процесс зайняв у нас приблизно півроку і нарешті, коли всі питання були узгоджені, відбувся аукціон. 

А щодо торгів: яку тактику ви обрали ?

Аукціон відбувався так, як завжди, але ми розуміли, що не можемо втратити цей об’єкт. Відразу ми підвищили ціну майже вдвічі – із стартової 2 590,14 грн до 5 180,28 грн на місяць, бо розуміли, що інакше хтось інший може орендувати об’єкт і на нашій ідеї можна буде поставити крапку. Для участі в аукціоні був досить великий гарантійний внесок – 270 тисяч, ми зібрали ці кошти, внесли їх і стали єдиними учасниками. Таким чином, ми виграли аукціон на право оренди на 5 років. 

На якому зараз Ви етапі? 

Зараз ведуться проектні роботи, нині вони вже на стадії завершення. Ми запросили фахівців зі Львова, щоб допомогли з будівництвом. Наразі також ведемо земельні роботи: вивозимо сміття і зайвий грунт з території об’єкту, тобто поки проводимо здебільшого підготовчі роботи. До кінця року хочемо завершити роботи  з облаштування дренажної системи і основи під поле. Це поле буде штучне, зараз ведемо перемовини з постачальником штучної трави. У нас буде покриття сертифіковане FIFA від виробника з Китаю. На квітень плануємо вже відкриття двох полів. Перше поле буде 68х105 м². Це стандарти футбольного поля, якого досі в Рівному не було. Друге поле буде тренувальним – 30х50 м². Вірю в успіх, тому що до нас приєднався Олег Шандрук – колишній гравець ФК «Шахтар». Зараз він – тренер футбольної команди «ОДЕК Оржів», досить досвідчений фахівець.  В Олега Шандрука є концепція розвитку футбольної академії, яка нам подобається, він бачив, як це працює в Україні та за кордоном. Разом з ним також є колектив футбольних тренерів, які готові долучитися до співпраці в нашій академії . Тому, маємо надію, що в наступному році ми зможемо навчати до 500 учнів, що будуть займатися в футбольній академії «Імпульс».

Розкажіть скільки тренерів плануєте найняти в спортивний комплекс?

На старті плануємо долучити до роботи 4 тренера. Згодом, ми плануємо розширити кількість тренерів до 8. Але, все це буде в процесі розвитку нашої Академії.

Чи плануються інші спортивні майданчики на території комплексу?

Поки що, ми плануємо тільки футбольні поля. Проте, за проханням нашого губернатора ми додаємо бігову доріжку навколо великого поля. Обов’язково хочемо розвивати жіночий футбол, якого в нас поки що немає Також плануємо створити спеціальні групи для людей з обмеженими можливостями, надавати пільги сиротам та дітям з інвалідністю. 

Яка приблизна сума інвестицій вкладалася в об’єкт на початковому етапі?

Приблизний кошторис, який ми плануємо інвестувати в цю академію – 15 мільйонів гривень. Половина коштів в нас є в наявності, але ще долучаємо меценатів та небайдужих мешканців нашого міста.

ГО «Омега», яка виграла аукціон і де я є Головою Ради,  є неприбутковою, тому ми шукаємо фінансування і залучаємо волонтерів. Немає сумнівів, що наступного року ми вже  розпочнемо свою діяльність. 

Як швидко Ви плануєте повернути вкладені інвестиції та за рахунок чого? 

Поки ми радимося з юристами, як бути далі, оскільки є певні побоювання, що термін оренди в 5 років спливе, а балансоутримувач поверне об’єкт собі після того, як ми там все побудуємо і полагодимо. Саме тому розглядаємо варіанти невід’ємних поліпшень. Наразі ж уже звернулись до губернатора та плануємо звернутися в РВ, щоб врегулювати ці питання.

Що ж стосується повернення інвестицій, то це – не про нас. Ми – неприбуткова громадська організація, тому мова про бізнес чи заробіток не йде. Благодійні внески від батьків будуть іти на утримання стадіону та заробітну плату для персоналу. Це свого роду меценатство. 

Чи плануєте ви ще взяти участьу аукціонах з приватизації? Які маєте плани щодо розвитку свого міста?

Обов’язково буду використовувати досвід, отриманий під час  процесу оренди і раджу людям не боятися приймати участь в аукціонах. Ситуація потихеньку змінюється на краще: якщо раніше це було в принципі неможливо, то тепер я на власному досвіді  переконався, що можливо все. Надалі я планую приймати участь не тільки в орендних аукціонах, а й в аукціонах з приватизації. Я маю на меті побудувати в Рівному ще не одне футбольне поле.

Команда Фонду держмайна дякує за розмову панові Олександру та щиро бажає ГО «Омега» подальших успіхів в реалізації амбітних планів. Також ми запрошуємо всіх брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!

Фонд держмайна підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут

А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.

Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA

Історії успіху
Попередній запис
Оренда в Харкові: оголошено аукціон з оренди групи нежитлових приміщень
Наступний запис
Оренда в Дніпрі: оголошено аукціон з оренди частини майнового комплексу технічної бази
Меню