Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо визначення замовника оцінки ринкової вартості орендованого майна після здійснення невід’ємних поліпшень

Щодо визначення замовника оцінки ринкової вартості орендованого майна після здійснення невід’ємних поліпшень

Питання:

Хто повинен виступати замовником оцінки ринкової вартості майна, для визначення частки поліпшень орендованого майна, здійснених орендарем?

Запит Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 14.01.2022 № 01-30/70.

Відповідь:

Відповідно до пункту 164 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», для реалізації права на компенсацію вартості невід’ємних поліпшень вартість невід’ємних поліпшень визначається на підставі звіту незалежного оцінювача про ринкову вартість таких поліпшень. Оцінка здійснюється на замовлення орендаря без доручення балансоутримувача і повинна бути проведена не раніше ніж за шість місяців та не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку договору оренди.

Оцінювач визначає ринкову вартість невід’ємних поліпшень, виконаних на орендованому майні орендарем, як різницю між вартістю об’єкта оцінки в стані «після проведення невід’ємних поліпшень» та стані «до проведення невід’ємних поліпшень». Рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна) здійснюється відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» замовниками оцінки майна можуть бути особи, які користуються майном на законних підставах, а також ті, які замовляють оцінку майна за дорученням зазначених осіб. Замовники оцінки повинні забезпечити доступ суб’єкта оціночної діяльності до майна, що підлягає оцінці на законних підставах, отримання ним необхідної та достовірної інформації про зазначене майно для проведення його оцінки.

З огляду на зазначену норму, з метою виконання норм статті 18 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна України», а саме одержання орендарем права на викуп орендованого майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки, при виконанні встановлених законодавчих умов – відповідна оцінка майна може здійснюватися на замовлення орендаря, як особи яка користується орендованим майном на законних підставах.

Детальна відповідь у листі Фонду від 05.05.2022 № 10-16-5002.

 

 

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Щодо заяви на продовження договору оренди поданої у паперовому вигляді
Наступний запис
Ольга Батова: «Оренда держмайна наповнила держбюджет на 300 млн грн з початку року»
Меню