Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо передачі в оренду приміщення гуртожитку

Щодо передачі в оренду приміщення гуртожитку

Питання:

Чи можна здійснити передачу в оренду приміщення гуртожитку (об’єкта житлової нерухомості) на підставі Закону України «Про оренду державного та комунального майна»?

Запит Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 17.11.2021 № 01-13/4213.

Відповідь:

З прийняттям Закону про оренду було знято обмеження щодо передачі в оренду житлових приміщень.

Порядок надання жилої площі в гуртожитках для користування фізичними особами, зокрема, проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання, також додатково врегульовано Житловим кодексом України (далі – ЖК України) та іншими актами житлового законодавства України.

Жила площа в гуртожитку надається одиноким громадянам і сім’ям, які мають право проживати у гуртожитках, за рішенням адміністрації підприємства, установи, організації або органу місцевого самоврядування, у власності чи управлінні яких перебуває гуртожиток (частина третя статті 128 ЖК України).

На підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення (стаття 58 ЖК України).

Отже, законодавством України передбачені два різних способи передачі житлових приміщень в гуртожитках державної або комунальної власності в користування. 

Обрання конкретного способу передачі житлових приміщень у гуртожитках в користування здійснюється балансоутримувачем або його органом управління шляхом ухвалення відповідного рішення із посиланням на орендне або житлове законодавство.

ЖК України встановлює обмеження щодо цільового використання гуртожитку чи його окремої частини, у разі користування відповідно до закону.

Для передачі в оренду гуртожитку чи його окремої частини (приміщення, тощо), що перебуває у комунальній власності, можливо застосовувати положення Закону про оренду та Порядку, як додаткові умови оренди майна, але з урахуванням обмежень встановлених, зокрема статтею 6 ЖК України.

Детальна відповідь у листі Фонду від 07.07.2022 № 10-16-8532. 

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Оренда на Закарпатті: будівлі аграрного підприємства “Бобовище” на онлайн аукціоні
Наступний запис
Оголошено онлайн-аукціон з оренди частини даху гуртожитка Львівської політехніки
Меню