Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо передачі комунального майна в оперативне управління державній установі

Щодо передачі комунального майна в оперативне управління державній установі

Роз’яснення щодо відповідності Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передача комунального майна в оперативне управління державній бюджетній установі

Питання:
Просимо надати роз’яснення, чи буде передача об’єкта комунальної власності в оперативне управління державній бюджетній установі вважатися безоплатним користуванням в розумінні Закону України «Про оренду державного та комунального майна»?

Запит Департаменту комунальної власності м. Києва

Відповідь:
 Відповідно до положень Господарського кодексу України (стаття 137) правом оперативного управління у цьому Кодексі визнається речове право суб’єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом). З порушеного питання існує судова практика, зокрема, справа № 910/12224/17, за результатами розгляду якої Велика Палата Верховного Суду України дійшла висновку, що передача комунального майна в оперативне управління підприємствам, установам, організаціям, які не були утворені відповідним органом місцевого самоврядування не допускається.

Повна відповідь Фонду: лист від 11.11.2020 № 10-16-23012

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Щодо процедури та подальших дій орендодавця якщо орендар не скористався своїм переважним правом на продовження договору оренди
Наступний запис
Щодо можливості оренди окремих об’єктів державної власності
Меню