Головна » Роз'яснення законодавства » Щодо можливості фізичної особи виступати потенційним орендарем державного майна і порядку розгляду відповідної заяви уповноваженим органом управління

Щодо можливості фізичної особи виступати потенційним орендарем державного майна і порядку розгляду відповідної заяви уповноваженим органом управління

Запит Державного управління справами

Питання 1: Чи може фізична особа виступати потенційним орендарем?

Відповідь: Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон) орендарями можуть бути фізичні та юридичні особи, у тому числі фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства (крім передбачених частиною четвертою цієї статті).

Питання 2: Чи має уповноважений орган управління перевіряти заяви потенційних орендарів?

Відповідь: Відповідно до абзацу третього пункту 20 Порядку Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», уповноважений орган управління протягом 25 робочих днів з дати отримання від балансоутримувача заяви потенційного орендаря або орендодавця приймає рішення про надання згоди або про відмову у погодженні передачі в оренду відповідного майна та надсилає його балансоутримувачу. Рішення про відмову приймається за наявності підстав, передбачених статтею 7 Закону.

Тобто уповноважений орган управління не уповноважений на здійснення перевірки заяви потенційного орендаря.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 29.04.2021 № 10-16-9818.

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Оголошено аукціон з оренди великої будівлі універмагу на Донеччині
Наступний запис
Інформаційний бюлетень актуальних аукціонів з оренди об`єктів державної нерухомості (24 травня 2021 року)
Меню