Головна » Роз'яснення законодавства » Роз’яснення щодо внесення змін до договорів оренди

Роз’яснення щодо внесення змін до договорів оренди

Запит Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 2/314.

 Питання: Чи потрібно вносити зміни до діючих договорів оренди в частині зменшення орендної ставки протягом строку їх дії, у разі внесення змін до Методики розрахунку орендної плати?

Відповідь:

Внесення змін до договору оренди здійснюється з урахуванням обмежень, установлених статтею 16 Закону України від 03.10.2019 № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон про оренду) та Порядком передачі в оренду державного та комунального майна (далі – Порядок), який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року
№ 483, за згодою сторін до закінчення строку його дії, з урахуванням законодавства, статуту або положення балансоутримувача про погодження уповноваженим органом управління, до сфери управління якого належить балансоутримувач.

Згідно з частиною п’ятою статті 16 Закону про оренду не допускається внесення змін до договору оренди в частині зменшення суми орендної плати протягом строку його дії, крім випадків, визначених законодавством, з урахуванням вимог, передбачених Порядком.

Згідно з пунктом 127 Порядку не допускається внесення змін до договору оренди в частині зменшення суми орендної плати (призупинення її нарахування тощо) протягом строку його дії, крім, зокрема, внесення до Методики розрахунку орендної плати змін щодо зменшення ставок оренди за договором, який був укладений без проведення аукціону або конкурсу.

Отже, для договорів оренди, укладених за результатами аукціону або конкурсу, внесення змін до договору оренди згідно з пунктом 127 Порядку неможливе.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 17.11.2021 № 10-16-27299.

Роз'яснення законодавства
Попередній запис
Оголошено аукціон з оренди гідротехнічних споруд на Хмельниччині
Наступний запис
Оголошено аукціон з оренди сільськогосподарських приміщень в Запорізькій області
Меню