Головна » Новини » ФДМУ поверне строки оренди державного майна до п’яти років — Верховна Рада прийняла закон

ФДМУ поверне строки оренди державного майна до п’яти років — Верховна Рада прийняла закон

Верховна Рада підтримала ініціативу ФДМУ збільшити строки оренди державного майна до п’яти років. Відповідна норма міститься в законопроєкті №8250, який сьогодні, 30 травня, Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому.

Перед повномасштабним вторгненням Фонд держмайна здавав державне майно в оренду на термін до 49 років. Більшість договорів укладались на п’ять років (в 2021 році частка п’ятирічних договорів становила 88,8%).

Однак на початку великої війни виникли побоювання, що за низької конкуренції, спричиненої загальною невизначеністю, орендні аукціони не дозволять забезпечити ефективну орендну плату за державне майно. Це могло призвести до втрат державного бюджету.

Тому 1 квітня 2022 року Верховна Рада обмежила строк дії нових договорів часом дії воєнного стану + 12 місяців після його скасування. За цей час ФДМУ уклав 1153 таких договорів.

Та за останні місяці український бізнес поступово пристосувався до викликів воєнного стану. Представники бізнесу та державних органів звертались до ФДМУ з пропозицією повернути попередні терміни оренди державного майна. Обмеження термінів не стимулює підприємців брати участь в орендних аукціонах, тому зараз 38% з них не відбуваються через відсутність попиту. Більшість державного майна знаходиться в запущеному стані та потребує ремонту, інвестиції в який складно повернути за один рік. Для цього потрібно принаймні кілька років.

Після вступу закону в силу ФДМУ очікує зростання доходів від оренди державного майна на 20-25% на 100 млн грн щорічно. Крім того, збільшення строків оренди призведе до приведення занедбаного майна в придатний стан та його ефективне використання, а також до створення додаткових робочих місць.

Новини
Попередній запис
Комплекс будівель у Харківській області – аукціон оренди 5 червня
Наступний запис
Наступного тижня ФДМУ планує 25 аукціонів з оренди державного майна
Меню