Головна » Історії успіху » Прозора оренда як додаткові можливості для розвитку громадянського та молодіжного руху: історія успіху з Сумщини

Прозора оренда як додаткові можливості для розвитку громадянського та молодіжного руху: історія успіху з Сумщини

Громадський фонд на Сумщині дуже потужний – тут здійснюють свою діяльність більш ніж 35 громадських організацій, об’єднаних однією метою – розбудови громадянського суспільства. Саме тут був створений і діє Сумський обласний комітет молодіжних організацій (СОКМО), який надає підтримку громадським організаціям в досягненні спільних цілей. 

СОКМО – це буфер для громадських організацій, які між собою взаємодіють, комунікують, обмінюються досвідом. Для них обласний комітет надає консультаційні послуги стосовно реєстрації та бухгалтерського обліку в неприбуткових організаціях. 

До комітету входять громадські організації з різним статусом, а основною аудиторією є переважно молодіжне середовище – студенти та амбітна молодь. Тут вони знаходять нові можливості для самореалізації та підвищення рівня обізнаності в суспільно-важливих питаннях. Також молодь долучається до вирішення загальносоціальних проблем і розвитку власної держави. 

 Разом із тим, активно діяти СОКМО вдається також і завдяки прозорій оренді, завдяки якій комітет знайти приміщення для свого офісу. А про їх досвід оренди далі в нашому інтерв’ю:

Розкажіть, будь ласка, про вашу організацію. Чим вона займається?

Організація “Сумський обласний комітет молодіжних організацій” є, так би мовити, хабом для молодіжних організацій та молоді. Основною нашою діяльністю є освіта. Тобто, ми проводимо різноманітні заходи, тренінги, конференції та фестивалі, реалізуємо проєкти з важливих соціальних питань, таких як протидія пропаганді в середовищі молоді, просування органів студентського самоврядування. 

Тобто ви займаєтесь освітою серед молоді?

Так, наші тренінги спрямовані на молодь і підвищення їх обізнаності в соціальному лобізмі, комунікаціях та в інших важливих питаннях. 

Чи є у вас офіційний сайт чи сторінки в соцмережах?
Так, в нас є сторінка в Фейсбуці (переглянути сторінку можна тут). Також є наш партнерський сайт про політику “Бюро аналізу політики”.

Щодо вашого об’єкту. Як давно ви знімаєте це приміщення?

З 2014 року ми розміщувались в цьому приміщенні і оплачували лише комунальні платежі, але через зміну законодавства в цьому році орендуємо його  через аукціон на продовження договору. 

Як зараз використовується об’єкт?

Зараз це 3 офісних приміщення.

А щодо проведення самого аукціону, як проходили торги?

Проблем з аукціоном не виникло.

Чи була конкуренція?
Так, на торгах були ще учасники, але нам було достатньо одного кроку для перемоги.

А в цілому як вам процедура прозорих онлайн-аукціонів?

Ми розуміємо, що це необхідність.

Чи було зручно брати участь в аукціонах?

Так, зручно.

В якому стані був об’єкт? Чи робили ви якісь ремонтні роботи?

Ми робили ремонт в 2014 році. Зараз приміщення в задовільному стані. Проте, цю будівлю використовуємо не лише ми, тому,  окрім наших приміщень, є приміщення спільні. І вони потребують ремонту. Ми намагалися звертатися до обласної державної адміністрації, але вони не можуть закладати кошти в капітальні роботи, так як не є власниками. Тому, наші офісні приміщення у відмінному стані, а інші приміщення загального користування в будівлі потребують ремонтних робіт.

Скільки у вас працює працівників?
Наразі працюють 5 людей.

Щоб ви від себе порадили людям або громадським організаціям в пошуку своєї справи, але вагаються орендувати в держави?

Зважати на плюси і мінуси: перевагою є те, що це дешевше ніж комерційна оренда, а мінусом може бути те, що покращувати можна тільки свій об’єкт, а сама будівля може бути не в ідеальному стані. Але все ж таки ціна є великою перевагою, особливо для організацій з невеликим фінансуванням.

Команда Фонду держмайна щиро бажає Сумському обласному комітету молодіжних організацій подальших успіхів у їх суспільно-важливій діяльності. Також ми запрошуємо всіх брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!

Фонд держмайна підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут

А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.

Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA

 

Історії успіху
Попередній запис
Витяг з протоколу засідання комісії від 12.10.2021
Наступний запис
Оголошено аукціон з оренди асфальтованої площадки на Івано-Франківщині
Меню