Головна » Історії успіху » Історія Успіху оренди у зоні відчуження: бізнес, який пережив окупацію продовжує шукати можливості для розвитку

Історія Успіху оренди у зоні відчуження: бізнес, який пережив окупацію продовжує шукати можливості для розвитку

Спорудження промислових та енергетичних об’єктів в Україні сьогодні надважливе. Загалом фахівці в даній галузі користуються попитом і мають неабиякі навички аби впоратися з викликами, які сталися через знищення об’єктів критичної інфраструктури України.

Сьогодні команді ФДМУ вдалося поспілкуватися з директор ТОВ «ЮТЕМ-Інжиніринг» паном Сергієм. ЮТЕМ-Інжиніринг входить в групу компаній ЮТЕМ. Група компаній ЮТЕМ має понад 90-річний досвід будівництва енергетичних та промислових об’єктів, у тому числі будівництва атомних електростанцій.

Групу ЮТЕМ включає в себе низку компаній, що спеціалізуються на наданні інжинірингових послуг та послуг, пов’язаних із забезпеченням спорудження промислових та енергетичних об’єктів.

Пан Сергій, у ході інтерв’ю, розповів про плани на майбутнє, окупацію та бачення механізмів, які допоможуть реалізуватися українському бізнесу вже зараз.

Розкажіть, будь ласка, про свій досвід підприємницької діяльності щодо цього об’єкту?

Ми орендуємо бетонну площадку загальною площею 630 м². Об’єкт розташований біля споруди “Санпропускник на 1430 місць” Чорнобильської АЕС, який наша компанія збудувала у період 2002-2006 років. Колись ця площадка входила у власність Чорнобильської АЕС.
Сьогодні, ми продовжуємо працювати на Чорнобильську АЕС. Плануємо розміщувати наші офісні будівлі та складські приміщення на цій площадки.

Що вас зацікавило у даному об’єкті?

Насамперед підходяще місце розташування. Ми добре знали території, всі точки підключення електроенергії, що для нас було важливим. Якби нам не вдалося орендувати об’єкт, то у нашого підприємства виникли б проблеми, адже саме ця площадка для реалізації нашого задуму була дуже потрібна.

Як ви дізналися про онлайн-аукціони і про можливість інвестицій у такому форматі?

Ми дізналися в рамках проектів будування. У нашої компанії є моніторинговий відділ, який стежить за новими аукціонами.

Це єдиний об’єкт який ви орендували?
Так, це поки що єдиний об’єкт який ми орендуємо у Фонду.

Ви мали заздалегідь розроблений бізнес-план для цього об’єкту?

Так, адже ми дуже хотіли орендувати цей об’єкт.

Ви вже розпочали інвестувати ви в цей об’єкт?

Так, починаючи з 2020 року ми вклали близько 700 000 гривень. І, доречі, якщо нам вдасться отримати нові тендери, то будемо вкладати ще.

Скільки робочих місць вже створили/створите?

В майбутньому кількість персоналу може збільшитися до 150 працівників будівельно-монтажних робіт.
На жаль, контракт, який був підписаний у 2021 році, цього річ був заморожений, тому на 2022 рік пауза, вся робота законсервована, чекаємо нових контрактів і готові до роботи!

Нам відомо, що офіс вашої компанії та площадка у зоні відчуження були в окупації, розкажіть, будь ласка, деталі?

Так, на жаль, територія та офіс нашої компанії у Бучі зазнав значних пошкоджень. Офісне приміщення було захоплено, російські загарбники зберігали на території офісу компанії свою бойову техніку та проживали в офісних приміщеннях. Вони наробили багато шкоди: зламали двері, створили безлад та купи сміття повсюди, все цінне вкрали. Техніка компанії украдена або була дуже пошкоджена, у нас було 3 автобуси, які вони вкрали, на інших машинах є булі значні пошкодження. Варвари є варвари.
Приміщення неподалік Санпропускника Чорнобильської АЕС, яке було на орендованій площадці не постраждало. Воно було закрите і окупантам не вдалося туди вдертися.

Розкажіть, будь ласка, про свій досвід участі у прозорих аукціонах. Мали труднощі з доступом до інформації або об’єкту? Чи все відбувалося прозоро?

Ні, труднощів не було. Вся інформація про об’єкт була доступною, а торги були прозорими.

Вважаєте сплачену ціну ринковою, а інвестиції в придбання вигідними?

Ціна нормальна, не завищена. Ми готові її сплачувати, адже площадка якраз підходить для складання оснащення та матеріалів.

Плануєте ще брати участь в аукціонах?

Час від часу переглядаємо об’єкти, які виставляються на торги. У разі необхідності розглянемо нові пропозиції.

Що порадите тим, хто хоче брати участь у торгах?

Я вважаю, що сьогодні потрібно майно, яке держава не використовує активно виставляти на оренду або приватизацію. Необхідно аби малий і середній бізнес зміг отримати це майно і реалізовувати свої бізнес-проекти.
А що стосується безпосередньо підприємців, то якщо є економічний сенс, то слід заходити на об’єкт і починати працювати.

Команда Фонду державного майна України вдячна панові Сергію за розмову та бажає подальших успіхів у бізнесі. Він є чудовим прикладом як прозора оренда може стати надійною основою для реалізації суспільно корисних бізнес-проєктів.

Ми запрошуємо всіх брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!

Фонд держмайна України підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут.

А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.

Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA.

Історії успіху
Попередній запис
Оренда на Івано-Франківщині: асфальтована ділянка на орендному аукціоні
Наступний запис
Їдальня вінницького коледжу на орендному онлайн-аукціоні
Меню