Головна » Історії успіху » Історія Успіху:  як оренда держмайна допомогла відкрити власну нотаріальну справу під час війни 

Історія Успіху:  як оренда держмайна допомогла відкрити власну нотаріальну справу під час війни 

Сьогодні команді Фонду держмайна вдалося поспілкуватися з Марією — приватним нотаріусом Кременецького районного нотаріального округу. Пані Марія пройшла акредитацію, орендувала метри у держави і відкрила власну справу  перед самісіньким початком війни. Незважаючи на складну ситуацію, вона продовжила йти до своєї мети.

Розкажіть, будь ласка, про свою діяльність?

Раніше я працювала державним нотаріусом, проте з часом вирішила, що зможу працювати “на себе” та розвивати власну омріяну справу до якої я йшла не один рік. 

Розкажіть про обраний об’єкт. Що Вас зацікавило в ньому?

Знайшла два офісних приміщення на першому поверсі поруч: перше, те, що більше, стало моїм кабінетом, а інше – архівом. Насамперед підійшло розташування нерухомості за містом, адже навколо гарна природа та приємна атмосфера. Також важливо те, що поруч є велика площа для парковки. 

Як використовуєте актив зараз? Чи думали про розширення бізнесу?

Зараз, як і говорила, створила свій затишний офіс для прийому клієнтів. А що стосується розширення, то звісно, коли ситуація дещо стабілізується, безумовно, працюватиму над цим. 

Це єдині об’єкти, які Ви орендували?

Так, ці два об’єкти єдині. Проте я і далі стежу за новими пропозиціями оренди і приватизації. Також, в подальшому, була б рада якби з’явилася можливість приватизувати два приміщення, які я зараз орендую.

Ви вже розпочали інвестувати в цей об’єкт? 

Так, робили косметичний ремонт двох приміщень та замінили вікна і двері. Також довелося встановити опалення. Загалом інвестувала більше 100 000 гривень. 

Що стало вирішальним фактором при прийнятті рішення?

Зручне та приємне місце розташування об’єкту за нормальну ринкову ціну.

Скільки робочих місць вже створили/створите?

Пики працюю тільки я. Проте це мій перший досвід роботи “самої на себе”  і я планую розширювати штат працівників дещо згодом.

Як Ви дізналися про онлайн-аукціони і про можливість інвестицій у такому форматі?

Інформацію я дізналася на просторах Інтернету, потім зайшла на Prozorro.Продажі і ознайомилася з переліком об’єктів. Також я дізналася про можливість ініціювання оренди, якою я скористалася. Далі я зв’язалася з Регіональним Відділенням, де мені пояснили деталі та правила проходження процедури ініціації оренди та участі у торгах. 

Ви мали заздалегідь розроблений план для цього об’єкту?
Так, адже я хотіла стати приватним нотаріусом і шукала офісне приміщення з гарною та зручною локацією. 

Чи знали ви, що об’єкт готують для передачі в оренду?

Я ініціювала оренду, а потім чекала поки об’єкт з’явиться на Prozorro.Продажі

Мали досвід участі в приватизаційних/орендних аукціонах?

Ні, досвіду не мала, участь в аукціоні брала вперше.

Виникали труднощі з доступом до інформації або об’єкту? Чи все відбувалося прозоро?

Ні, труднощів з доступом не було – вся інформація була у вільному доступі. Також було до кого звернутися у разі виникнення додаткових питань. 

Вважаєте сплачену ціну ринковою, а інвестиції в придбання вигідними?  

Так, орендувати вигідно і ціна цілком прийнятна

Плануєте ще брати участь в аукціонах? 

Так, якщо знайду цікаву пропозицію, то готова не тільки орендувати, а й приватизувати приміщення. 

Що б Ви порадили людям, які тільки планують брати участь в онлайн-аукціонах і хочуть розпочати власну справу? 

Вибирати об’єкт треба уважно і враховувати всі індивідуальні потреби. Важливо прораховувати всі ризики наперед, адже бувають ситуації дуже непередбачувані і бізнесу потрібно бути готовим до них. 

Ми вдячні пані Марії за розмову та бажаємо подальших успіхів у бізнесі. Її досвід є  гарним прикладом того, що варто розпочинати власну справу навіть під час війни, а прозора оренда може стати надійною основою для реалізації омріяних планів.

Ми запрошуємо всіх брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!

Фонд держмайна України підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут

А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.

Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA

Історії успіху
Попередній запис
Вигідна пропозиція оренди приміщень загальною площею 111 м² на Дніпропетровщині
Наступний запис
Оголошено аукціон з оренди приміщення на першому поверсі площею 327 м² у Києві
Меню