Сьогодні під поняттям «зелена енергетика» розуміють відновлювальні джерела енергії, які є невичерпними в природі. Найпоширенішими джерелами зеленої енергетики є сонце, вітер та вода. Серед країн лідером по виробництву зеленої енергетики є Ісландія, країна виробляє зеленої енергетики найбільше, серед інших, близько 80%.
Команді Фонду державного майна вдалося поспілкуватися з фахівцем в галузі зеленої енергетики. Керуючий партнер компанії “VOLTAGE GROUP” Віталій Николаєнко розповів, що компанія починаючи з 2009 року надає професійні інжинірингові та будівельні послуги в енергетиці для промислових компаній. Також, проєктує та будує сонячні електростанції. “VOLTAGE GROUP” сама ініціювала оренду державного майна. Наразі вони орендують приміщення в якому вже близько 10 років розташований офіс компанії.
“VOLTAGE GROUP” має чимало зв’язків та спільних проєктів з іноземними партнерами й продовжує співпрацювати з інвесторами щодо розробки та впровадження нових інвестиційних проєктів.
Розкажіть, будь ласка, про свій досвід підприємницької діяльності щодо цього об’єкту ?
Наша компанія заснована у 2009 році. Основний напрямок діяльності компанії проєктування та будівництво електричних мереж напругою 10-110 кВ та інших об’єктів енергетики: трансформаторних підстанцій, розподільчих пристроїв, високовольтних ліній електропередач. Також з 2016 року займаємось проєктуванням та будівництвом сонячних електростанцій. За останні роки запроєктували та збували понад 100 МВт сонячних електростанцій.
Як ви дізналися про онлайн-аукціони та про можливість інвестицій у такому форматі?
Ми самі ініціювали оренду цього об’єкта ще до того, як аукціони почали проходити онлайн, в системі Прозорро.Продажі.
Це єдиний об’єкт який ви орендували?
Поки що так, але ми плануємо працювати над розширенням нашого бізнесу.
Розкажіть, будь ласка, про свій досвід участі у прозорих аукціонах.
Мали труднощі з доступом до інформації або об’єкту? Чи все відбувалося прозоро?
Жодних труднощів не виникало. Ми ініціювали оренду даного об’єкту і все відбулося прозоро. Ми прийшли на торги й наша ціль була перемогти, ми боролися за актив.
Розкажіть про обраний об’єкт. Що вас зацікавило в ньому?
Приміщення, що ми орендуємо, раніше використовувалося як пральня в гуртожитку. Через те, що приміщення не використовувалось тривалий час, його необхідно було привести в належний стан. Проте, ми були готові його ремонтувати.
Найбільше нас зацікавило розташування об’єкта, біля факультету електроенергетики та електромеханіки Вінницького національного технічного університету. Дане розташування було для нас важливим, адже ми співпрацюємо з університетом і шукаємо талановиті кадри, які можна навчити.
Ви вже розпочали інвестувати в цей об’єкт?
Вкладено більше ніж 2 млн гривень. Орендодавці навіть були здивовані, що ми готові до таких капіталовкладень. Коли зайшли на об’єкт, то робили все необхідне, щоб привести приміщення в належний стан. Почали демонтовувати старі нефункціональні конструкції, повністю здемонтували неробочі мережі опалення та електричні мережі, встановили нові вікна та підлогу. Облаштували стіни та довели їх до нормального стану. Також, довелося полагодити дах що б він не протікав.
Крім ремонту в офісі облаштували прилеглу територію, зробили паркінг для автомобілів та посадили зелені насадження. Нам важливо, щоб офіс виглядав сучасно та був комфортним як для наших відвідувачів, так і для нас самих.
Що стало вирішальним фактором при прийнятті рішення?
Важливу роль зіграло гарне місце розташування. Наша цінність — це люди, тому аби ми могли бути забезпечені гарними фахівцями, нам було необхідне це приміщення. Краще навчити нових фахівців, ніж займатись перенавчанням.
Чи думали про розширення бізнесу?
Звісно, є попит на наші послуги та відповідно, маємо амбіції до розширення. Зараз ми займаємося новими проєктами.
Скільки робочих місць вже створили/створите?
Зараз маємо до 50 працівників в офісі. Також є ті, хто працює без прив’язки до офісу або на об’єктах. В часи до війни загалом працювало близько 300 людей.
Вважаєте сплачену ціну ринковою, а інвестиції в придбання вигідними?
Ціна для нас, на сьогодні, цілком прийнятна.
Плануєте ще брати участь в аукціонах?
Так, ми розглядаємо можливості приватизації активів. Зараз відстежуємо цікаві пропозиції, які були б слушними для нас.
Щоб ви порадили людям, які тільки планують брати участь в онлайн-аукціонах і хочуть розпочати власну справу?
Насамперед раджу самостійно шукати об’єкти, що простоюють і не залучені згідно з функціональним призначенням, та ініціювати їх оренду, адже відповідні приміщення не мають стояти без діла.
Команда Фонду державного майна України вдячна панові Віталію за розмову та бажає подальших успіхів у бізнесі. Він є чудовим прикладом як прозора оренда може стати надійною основою для реалізації суспільно корисних бізнес-проєктів.
Ми запрошуємо всіх брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!
Фонд держмайна України підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут.
А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.
Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA.